Alpine A290 – elektrisk hot hatch | Solberg Bil

⚡ På plass hos Solberg Bil i Skien Alpine A290 Den elektriske hot hatch-en med ekte Alpine-DNA. Lett, smidig og kompromissløst morsom å kjøre — nå på plass i Telemark. Fra399 900 kr Book prøvekjøring i Skien → Tilbake til Alpine 180–220 hkEffekt 6,4 s0–100 km/t 378 kmInntil WLTP 52 kWhBatteri A290 · Elektrisk hot […]

⚡ På plass hos Solberg Bil i Skien

Alpine A290

Den elektriske hot hatch-en med ekte Alpine-DNA. Lett, smidig og kompromissløst morsom å kjøre — nå på plass i Telemark.

Fra399 900 kr
180–220 hkEffekt
6,4 s0–100 km/t
378 kmInntil WLTP
52 kWhBatteri
A290 · Elektrisk hot hatch

Liten, elektrisk og kompromissløst morsom

A290 er bybilen med racing-DNA: smidig, lett, presis og full av detaljer som minner deg om at dette er en ekte Alpine. Bygget på en sportstunet R5-plattform med opptil 220 hk.

  • F1-inspirert ratt med dedikert Overtake-knapp
  • 19″ felger og Michelin sportsdekk
  • Sportstunet chassis og lav vekt
  • Alpine Telemetrics — rundetider, g-kraft og energi i sanntid
  • Devialet Hi-Fi med 9 høyttalere og subwoofer
  • Innebygd Google og My Alpine-app
Interiør i Alpine A290 med F1-inspirert ratt og Alpine-logo
Bilder fra Skien

Sett hos oss

Bildene er tatt i lokalene våre på Nenset i Skien. Kom innom og se A290 på nært hold.

Alpine A290 sett forfra hos Solberg Bil i Skien
Detalj av Alpine A290 med blå Alpine-aksent
Interiør og ratt i Alpine A290
Cockpit i Alpine A290
Alpine A290 og A390 i showroom i Skien
Teknisk

Spesifikasjoner

Karosseri
Hot hatch · 5 dører · 5 seter
Motoralternativer
GT 180 hk · GT Perf./GTS 220 hk
Dreiemoment
285–300 Nm
0–100 km/t
6,4–7,4 sek
Toppfart
Inntil 170 km/t
Batteri
52 kWh · garanti 8 år/160 000 km
Rekkevidde
361–378 km WLTP
Lading
Inntil 100 kW DC · 11 kW AC
Drivlinje
Forhjulsdrift
Felger
19″ ICONIC / SNOWFLAKE
Lengde
3 997 mm
Bagasjerom
326 liter
Farger

Tilgjengelige farger

A290 leveres i fire farger – flere kan kombineres med kontrasttak i sort. Se prislisten for tilgjengelighet per utstyrsnivå.

Deep Black
Thunder Grey Matte
Snow White
Alpine Vision Blue
Utstyr & tilvalg

Viktige tilvalg

Et utvalg av de mest populære pakkene og tilvalgene. Full oversikt med priser finner du i prislisten – eller ta kontakt med Magnus.

Driving Pack – parkeringsassistent og Active Driver Assist
Safety Pack – blindsone, kryssende trafikk og nødbrems ved rygging
Devialet® Hi-Fi (9 høyttalere) og Alpine Portal 10.1″ med Google
Alpine Telemetrics Premium
Brembo® 4-stempels monoblokk-kalipere (Bleu Alpine / Rouge Racing)
19″ ICONIC og SNOWFLAKE aluminiumsfelger
Blå og rød Signaturpakke
Trådløs mobillading og varme i ratt
End of Year t.o.m. 31.12.2026

Alpine A290 – kampanjerente eller vinterhjul, pluss mva-garanti

Velg mellom kampanjerente – 2,90 % nominell / 6,22 % effektiv rente, flytende i 3 år* – eller vinterhjul inkludert. I tillegg får du mva-garanti: signerer du i 2026 og får bilen levert i 2027, dekker vi en eventuell mva-økning, inntil 37 500 kr**. Kampanjerenten gjelder fra 5. oktober og krever 10 % egenkapital.

2,90 % / eff. 6,22 %*

nominell rente flytende i 3 år, deretter p.t. 9,15 % – eller vinterhjul inkludert

4 358 kr/mnd i 3 år*

deretter 5 050 kr/mnd i 5 år. A290 GT, 10 % egenkapital, 8 år, eff. 6,22 %, totalt 459 895 kr

Mva-garanti**

levering i 2027? Senkes mva-fritaket for elbil, dekker vi økningen – inntil 37 500 kr

*Kampanjerenten gjelder lån og leasing gjennom Santander Consumer Bank i Santanders kampanjeperiode 5.10.–31.12.2026, for privat og næring, og krever minst 10 % egenkapital/startleie. Kampanjerenten er et alternativ til vinterhjul inkludert og kan ikke kombineres med det. Priseksempel billån Alpine A290 GT fra Santander Consumer Bank: Kjøpesum 399 900 kr, egenkapital 39 990 kr (10 %), lånebeløp 364 888 kr (kjøpesum minus egenkapital, pluss etableringsgebyr 3 995 kr og tinglysningsgebyr 983 kr) o/8 år. Flytende kampanjerente i de første tre årene (p.t. 2,90 % nom.), som deretter justeres til gjeldende produktrente (p.t. 9,15 % nom.). Effektiv rente p.t. 6,22 %. Terminbeløp 4 358 kr per måned i 3 år, deretter 5 050 kr per måned i 5 år. Kostnad 99 002 kr (renter, etableringsgebyr og termingebyr 95 kr/mnd), totalt å betale på lånet 459 895 kr. Både kampanje- og produktrenten er flytende og følger normal renteutvikling i hele låneperioden, og renten vil aldri bli lavere enn 0,00 %. Renten kan endres ved utbetalingstidspunktet hvis det har vært renteendringer mellom søknads- og utbetalingstidspunktet. Solberg Bil AS formidler finansiering fra Santander Consumer Bank AS og er ikke långiver. Lån og leasing forutsetter godkjent kredittvurdering. Leasingbetingelser får du hos oss. **Mva-garanti: Fritaksgrensen for merverdiavgift på elbil kan bli senket fra 300 000 til 150 000 kr fra 2027; det avhenger av Stortingets budsjettvedtak. Gjelder kjøpekontrakt med Solberg Bil AS på ny Alpine A290 eller A390, signert i 2026 med levering i 2027: blir grensen senket, dekker vi den økte mva-kostnaden, inntil 37 500 kr. Vinterhjul inkludert – spør oss om hjulpakken for din bil. Vinterhjul og mva-garanti gjelder kontrakter signert t.o.m. 31.12.2026. Veiledende kundepris inkl. frakt og levering. Forbehold om prisendringer og trykkfeil.

Motoralternativer & priser

Velg din A290

Veiledende kundepris inkl. frakt og levering. Alpine leveres med 5 års nybilgaranti (5 år / 100 000 km) og 8 års batterigaranti, samt Alpine-service i Skien og Notodden.

Fra

A290 GT

180 hk
399 900 kr
Fra

A290 GT Performance

220 hk
424 900 kr
Fra

A290 GTS

220 hk
462 900 kr

Priser og spesifikasjoner er veiledende og kan endres. Ta kontakt for oppdatert pristilbud og tilgjengelige biler.

Prøvekjør A290 i Telemark

Bilen står klar hos oss i Skien. Meld interesse, så avtaler Magnus en prøvekjøring og går gjennom priser og tilgjengelige biler.